Kiralama Koşulları


SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler A, B, C, D, E grubu araçları kiralayabilirler. F, G, H, I, K, L, M, N, O grupları için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 24 yaşında olma; P, R, S, X grubu araçlar için 5 yıllık sürücü belgesine sahip ve 28 yaşında olma koşulları aranır.

KİRALAMA SÜRESİ

En az kiralama süresi 24 saattir. Aracın teslim saati için aracın kiralandığı saat esas alınır. (Örn: Araç öğlen saat 12:00 de alındı ise aracın teslim günündeki bırakılacak saat de öğlen 12:00 olmalıdır). 3 saati aşan gecikmelerden günlük kira bedeli üzerinden 1 gün gecikme bedeli alınır.

UZUN SÜRELİ KİRALAMA

En az kiralama süresi 6 aydır. Kiralama fiyatı olarak indirimli özel tarifeler uygulanır. Uzun süreli kiralamalar için merkez ofisimizin +90 212 465 37 90 / +90 212 465 37 91 ve +90 212 275 09 09 yada +90 533 0338237 ile +90 4623320202 numaralı telefonlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Tüm araçlarımız full Rent a Car sigortalıdır. Ancak sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza zaptı ve alkol raporunun hemen tutturulması ve 48 saat içinde en yakın ofisimize ulaştırılması, aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. 8'de 8 kusurlu olunduğu durumlarda aracın tamirde kaldığı süre müşteriden tahsil edilir. Hırsızlık Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Bebek koltuğu ücreti, Port - bagaj ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır. Araçlar müşteriye teslim edilirken depodaki benzin miktarı sözleşmede işaretlenir. Eksik depo benzin ile iade edilen araçlarda yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

ÖDEME ŞEKİLLERİ

Ödemeler peşin veya Mert Oto Kiralama tarafından kabul edilen kredi kartlarıyla yapılabilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde %18 Kdv eklenir. Kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilir.Mert Oto Kiralama, kira bedeline ek olarak aracın modeline ve cinsine göre 1.000 Euro ya depozit talep etme hakkını saklı tutar. Kredi kartın dan slip çekilerek alınan depozit, araç tesliminde müşteriye iade edilir.

EKSTRA SİGORTALAR

1. HIRSIZLIK SİGORTASI: Kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı; araç 30 gün içerisinde bulunursa, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç 30 gün içerisinde bulunmaz ise araç bedelini ödemekle yükümlüdür.Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük hırsızlık sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde araç bedelini sigorta karşılar; müşteri aracın 30 gün içerisinde bulunduğu güne kadar olan ücreti ödemekle yükümlüdür. 2. LASTİK / CAM / FAR / SİNYAL / AYNA: Araçlarda meydana gelebilecek lastik yarılması, far, sinyal, ayna kırılması ve stepne çalınması kasko kapsamı dışındadır. Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük lastik, cam, far, sinyal, ayna primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde hasar sorumluluğu ortadan kalkar. 3. FERDİ KAZA SİGORTASI: Müşteri kiralama başlangıcında fiyat listesinde belirtilen günlük Ferdi Kaza Sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde sigortanın sağlamış olduğu bütün haklara sahiptir. Daha geniş bilgi için lütfen ofislerimizle irtibat kurunuz.

TEK YÖNLÜ KİRALAMALAR

Kiralanan aracın MERT OTO KİRALAMA ofislerinin bulunduğu başka bir şehirde bırakılması halinde; bırakılmak istenilen büronun uzaklığına göre fiyat hesaplanır. TRAFİK CEZALARI Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler, sözleşme süresi içinde kabul edilir. DİĞER HİZMETLERİMİZ Aşağıda gösterilen hizmetlerimizden yararlanılabilmesi için ek ücret alınmaktadır. Port - Bagaj Kiralamadan 24 saat önce haber verilmesi halinde günde 10 Euro karşılığı sağlanabilir. Bebek Koltuğu Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde günde 5 Euro karşılığı sağlanabilir. Yurt Dışına Çıkış MERT OTO KİRALAMA araçları ile yurt dışına çıkışlar izne bağlıdır.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Web sitemizden yapılan rezervasyon ve kişisel bilgiler 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde kredi kartı bilgileri SSL sertifikası ile şifreli bir şekilde bankaya aktarılıp provizyon alınmaktadır. Kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde web sitemizde kaydedilmemektedir.

 

 

İPTAL VE GERİ ÖDEME POLİTİKASI

Kira süresi başlamadan 48 saat ( 2 GÜN ) öncesine kadar rezervasyon iptalinde Ücret talep edilmez. Kira süresi başlamasına 48 saatten az kalan, iptal işlemleri için 2 günlük rezervasyon ücreti alınır. 2 günden az sayıdaki rezervasyonlarda ücretin geri iadesi yapılmaz. Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan veya kredi kartının araç teslim anında temin edilmemesi gibi durumlarda 48 saatten az bir süre kalan iptal prosedürü uygulanacaktır.

 

Depozit ödenmiş rezervasyonlarda: Kira süresi başlamadan 48 saat öncesine kadar olan iptal durumlarında; depozit ücreti tahsil edilecektir. Kira süresi başlamasına 48 saatten az kalan, iptal işlemleri için, üç günlük araç kira bedeli veya ödenen depozitten yüksek olanı tahsil edilir. 3 günden az sayıdaki rezervasyonlarda ücretin geri iadesi söz konusu değildir. Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan veya kredi kartının araç teslim anında ibraz edilmemesi durumlarında 48 saatten az bir süre kalan iptal prosedürü uygulanacaktır.

Whatsapp Telefon